خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کاش گفته بودم

  کاش گفته بودم

  گاهی موقعیت ها یی را مشاهده میکنیم که شاید دیگر برایمان تکرار نشود موقعیت ها و اتفاقاتی که حضور و قرار گرفتن در آن ایجاد روحیه و نشاط می کند . افتتاح ساختمان خانه امید بازنشستگان شهرضا واقع در پشت پارک ملت از این دست موقعیت ها بود . خورشید های فراوانی  از تجربه و عشق و امید فضای این مکان را روشن کرده بود . عشق دیدار دوستان و باز شدن دری به سوی همراهی و امید آنها را از صبح خیلی زود به این مکان کشانده بود . هرچند ساعاتی طول کشید تا مسئولین و مدعووین  محترم برای  افتتاح در این مکان حاضر گردند که اندکی جای تامل دارد  .

   تمام عزیزان حاضر در جلسه از عزیزان باز نشسته کشوری شهرضا  و  از اعضای این کانون بودند .   ولی تجمع و گرد هم آیی اکثر آنان در یک مکان و یک روز اتفاقی است که ما کمتر شاهد آن بوده ایم . قصد ارایه گزارش این جلسه را ندارم که گزارش کامل این موضوع در سایتها و جاید توسط خبر نگاران محترم درج خواهد شد  بلکه سخن دیگری دارم . همیشه پیش خود می گفتم اگر برایم روزی مقدور شد و میدان سخن گفتن  در میان بازنشستگان به دستم افتاد حرف های زیادی برای این دوستان  دارم  .  فکرش را هم نمی کردم که ناگهان اسمم را برای ارائه خاطره از پشت میکروفن خانم کریمی  مجری برنامه که از تهران دعوت شده بود صدا بزند . من که اصلا آمادگیش را نداشتم  دو سه دقیقه سخنانی در زمینه کانون و تلاش دوستان بیان کردم .  در آن لحظه دیدن و حضور در بین این همه افراد شاخص و بزرگ فرهنگی  گویی بر لبهایم مهری زده بودند که همه را فراموش کرده بودم واکنون پیش خود فکر می کنم :

   کاش گفته بودم  که دوستان بازنشسته سعی کنید با نشاط وشادی بیشتری این ایام را طی کنید و برای نیل به این مهم از تمام امکانات موجود استفاده کرده و در لاک تنهایی و انزوا فرو نروید .

  کاش گفته بودم  خیلی از شما خوبان از امکانات سفر هایی که برایتان سوبسید گذاشته اند استفاده نکرده اید. سوبسید هایی که قبلا شامل دو سفر می شد و اکنون به سه سفر تعلق می گیرد  حتی عزیزانی هستند که هیچ مشکل و مسئله خاصی هم ندارند اما نسبت به این سفر ها بی انگیزه و بی توجهند . دوستان این  حق شماست که به این سفر ها بروید موضوع را جدی بگیرید  .

  کاش گفته بودم  که به راحتی میدان را از گفتن و نشان دادن تجاربتان خالی نکنید و هر جا احساس کردید وجودتان مفید است با احترام به وجود جوانان عزیز وارد میدان شده وآنان را همراهی نمایید  و ثابت کنید راهی که امروز پیش پای آنان است از تلاش شما هموار شده است . .

  کاش گفته بودم  امکانات ورزشی  که برای این سن تدارک دیده شده باید بیشتر از این استقبال شود سانس استفاده از استخر های دریا و دانشگاه آزاد شهرضا دوموقعیت بسیار مناسب برای بازنشستگان است که خیلی افراد به آن توجه نمی نمایند . .حضور افراد چه بیمار و چه سالم برایشان در این اماکن مناسب و مفید است بنابر این تا مقدور است  شنا  و آبدرمانی  در این استخر ها  را غنیمت بشمارید .

  و کاش گفته بودم  که درگیری با مسایل مادی و مشکلات اقتصادی و کمی حقوق و ضایع شدن  حق و حقوق و مواردی از این دست همیشه بوده وهمیشه هست و تمام نشدنی است  پس قدر لحظاتی که در آن هستیم بیشتر بدانیم  

  مصطفی جهانمردی  مهر ماه 95

   


  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : گفته ,بودم  ,دوستان ,مکان ,میدان ,افراد ,گفته بودم  ,
  کاش گفته بودم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر